Wielkopolanka Szelejewo Gospodarze

Jerzy Radojewski Trener

Jajko

18.08.2014

Początek zmagań ligowych! Na tę chwilę wyczekiwali wszyscy - piłkarze, kibice i sympatycy piłki nożnej. Nic tak nie działa na wyobraźnię kibica jak walka o ligowe punkty.

Sezon 2014/15 rozpoczęliśmy od meczu wyjazdowego z Wielkopolanką Szelejewo. Mecz zapowiadał się niezwykle interesująco, gdyż obie drużyny zapowiadają w tym sezonie twardą walkę o „okręgówkę”.

-Awans, to cel postawiony przez prezesa. Ja oczywiście przyjmuję to naswoje barki, bo praca bez zakładanego celu nie ma sensu. Wtym klubie zawsze grały ipracowały ambitne osoby, dlatego cele zawsze były ambitne, azwłaszcza po tak udanej rundzie wiosennej, apetyt na awans pozostaje– mówił w wywiadzie dla jednej z lokalnych gazet trener Wielkopolanki,Dariusz Kaczmarek.

Trzeba w tym miejscu dodać, iż trener Kaczmarek zastąpił na stanowisku wieloletniego szkoleniowca Wielkopolanki, Jana Wabińskiego, który był prawdziwą ikoną tego klubu.

-Podtrzymanie dobrej atmosfery, którą trener Wabiński zbudował w klubie swoją osobą - chciałbym to kontynuować będąc nie tylko trenerem, ale i wsparciem dla zawodników, zwłaszcza tych młodychmówił nowy trener Wielkopolanki.

Podobne cele stawiane są w GKS Krzemieniewo, który znacząco poszerzył kadrę pierwszego zespołu. Wzrost konkurencji w zespole i szersza ławka rezerwowych mają przyczynić się do włączenia się do ścisłej ligowej czołówki.

Niestety dobry początek do osiągnięcia zamierzonego celu wykonali w ostatnią sobotę nasi przeciwnicy, którzy pokonali GKS Krzemieniewo 3:1, biorąc udany rewanż za porażkę u siebie w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu, kiedy to GKS przerwał znakomita passę kilkunastu zwycięskich meczów Wielkopolanki wygrywając również w stosunku 3:1.

Honorową bramkę dla GKS-u w sobotnim spotkaniu zdobył Kacper Kaczmarek – asysta Marcin Kajoch

-Niestety sprawiliśmy tego dnia wielki zawód! Bardzo łatwo straciliśmy pierwsze dwie bramki i już w szóstej minucie przegrywaliśmy dwoma golami. Zapewne jest to wina jakiegoś braku koncentracji, może jakiegoś stresu związanego z początkiem rywalizacji i stawianych celów, ale nasze chaotyczne zachowanie ułatwiło zadanie przeciwnikowi. Taktycznie planowaliśmy sobie zmniejszenie marginesu przypadku w naszych poczynaniach, który ułatwiłby zadanie rywalowi, a przekroczyliśmy ten margines do olbrzymich rozmiarów! Może troszkę inaczej ułożyłoby się spotkanie, gdyby Krystian Kubiaczyk wykorzystał dobrą sytuację zaraz na początku spotkania i objęlibyśmy prowadzenie. Niestety się nie udało. To nie był dobry dzień dla Krystiana, który nie wykorzystał również późniejszej sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. Dał się tez kilka razy złapać na spalonym. Nie trafiłem również z pozycją cofniętego napastnika dla Marcina Kajocha. To dobry i dynamiczny piłkarz, ale to raczej nie jego miejsce na boisku. Generalnie ten mecz nam nie wyszedł. Może chłopacy poczuli się za pewnie po wysokiej wygranej w Szelejewie w tamtym sezonie? Myślę, że teraz może być tylko lepiej!podsumowuje spotkanie trener GKS Krzemieniewo, Jerzy Radojewski.

relacja z www.gkskrzemieniewo.futbolowo.pl